نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: لطفا اسم منو رو تغییر بدین

Smile لطفا اسم منو رو تغییر بدین

سلام به همه دوستان
    من یه بحثی رو توی بخش سی شارپ شروع کردم بنام :
    چرا با وجود امنیت کم دات نت ازش در برنامه های تجاری استفاده می شه !!

نهایتا هم به اینجا رسید که دوستانی که با سی شارپ کار می کنن گفتن دات نت اینقدر ها هم امنیتش کم نیست که بشه به راحتی برنامه ها برنامه هاش رو به سورس تبدیل کرد و یا تغییری توی برنامه داد و یکی از دوستانی که توی بحث شرکت کرده بود فایلی رو ضمیمه کرده بودن و گفتن :
    يه نگاهی بندازيد، ببينيد می تونيد اسم منوی About رو تغيير بديد!!
    من اون فایل رو اینجا ضمیمه می کنم اگه اساتید تونستن یه نگاهی بهش بندازن و ببینن می شه اسم منوی About رو تغيير بدن یا نه .

ممنون
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

مدیر بخش آواتار Securebit
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: لطفا اسم منو رو تغییر بدین

خواستم سورس هم آپ کنم چون فقط یک فورم ساده بود آپ نکردم.

درجه امنیت : 10/1
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

افرادی مثل آقای bardia كم پيدا ميشن. بعد من تعجب می كنم، چطوری يه فايل 322 كيلو بايتی فقط با تغيير يك منو به 3.9 كيلو بايت رسيد؟
    چند حالت داره، يا آقای bardia از اول برنامه رو نوشتن، چون برنامه خيلی ساده بود، فقط يه منو داشت.
    يا اينكه خيلی تو فشرده سازی سر رشته دارن.
    يا ...

البته bardia جان، تو كرك كردن چيره دستن و استادی برای ما ها حساب ميشند.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

چند حالت داره، يا آقای bardia از اول برنامه رو نوشتن، چون برنامه خيلی ساده بود، فقط يه منو داشت.
    همچین برداشتی , آخر کم لطفی هست.

مدیر بخش آواتار Securebit
    محل زندگی
    تهران

آرمین جان فایل 322 کیلوبایتی که می گویید در اصل کار یک Loader و DeCryptor را انجام میداد و با 9++VC کامپایل شده بود و فایل اصلی که با #C کامپایل شده بود در درون این Loader به صورت کریپت شده بود که برای تغییر نام باید حتما این فایل از درون این لودر استخراج میشد حجمی که میبینید حجم اصلی فایل است نه 322 کیلوبایت.

ظمنا هیچ وقت #C رو بر روی سیستمم نصب نکردم چه برسد به ...!
    آخرین ویرایش به وسیله Securebit : دوشنبه 19 مرداد 1388 در 21:36 عصر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

آموزش بیرون کشیدن فایل اصلی از Loader .
    ان شاالله که مفید واقع بشه.
    آخرین ویرایش به وسیله Nima NT : دوشنبه 25 مرداد 1389 در 15:21 عصر

نقل قول نوشته شده توسط saied7468 مشاهده تاپیک
    سلام به همه دوستان
    من یه بحثی رو توی بخش سی شارپ شروع کردم بنام :
    چرا با وجود امنیت کم دات نت ازش در برنامه های تجاری استفاده می شه !!

نهایتا هم به اینجا رسید که دوستانی که با سی شارپ کار می کنن گفتن دات نت اینقدر ها هم امنیتش کم نیست که بشه به راحتی برنامه ها برنامه هاش رو به سورس تبدیل کرد و یا تغییری توی برنامه داد و یکی از دوستانی که توی بحث شرکت کرده بود فایلی رو ضمیمه کرده بودن و گفتن :

من اون فایل رو اینجا ضمیمه می کنم اگه اساتید تونستن یه نگاهی بهش بندازن و ببینن می شه اسم منوی About رو تغيير بدن یا نه .

ممنون
    من فکر نکنم این محافظتی که در این فایل هست هیچ ربطی به امنیت دات نت داشته باشه! و هیچ نتیجه گیری برای دات نت بتونه بهمراه بیاره.

اما راجب اون تاپیک باید بگم نتونستید درست نتیجه بگیرید با اینکه پستهای خوبی زده شده.
    برنامه نویسانی که طرحهای خودشون با دات نت مینویسند به امکانات دات نت و محیط اجرای برنامه شون توجه میکنند و از نظر امنیت همان مشکلی براشون وجود داره که برای غیر دات نت وجود داره. چون امنیت برنامه ، یک مجموعه کد نیست بلکه یک استراتژیک هست
    تنها بحثی که در دات نت برای امنیت هست اینه که سورس اون حتما باید Obfuscate بشه و چون هنوز عده ی کمی با دیباگ کردن اون آشنا هستند باعث میشه نکات خوبی برای سخت تر کردن کار کرکرهای آماتور و گاهی نیمه حرفه ای وجود داشته باشه.

قفل برنامه های دات نت به همان راحتی برنامه های دیگه شکسته میشه اما بعضا کنترلهای خاموشی در برنامه ها هست که بدون اینکه درظاهر برنامه اتفاقی بیافته در نتیجه ی کار برنامه اثرات مخربی میگزاره.

تنها بحثی که در دات نت برای امنیت هست اینه که سورس اون حتما باید Obfuscate بشه و چون هنوز عده ی کمی با دیباگ کردن اون آشنا هستند باعث میشه نکات خوبی برای سخت تر کردن کار کرکرهای آماتور و گاهی نیمه حرفه ای وجود داشته باشه.
    لطفا کمی یشتر راجع به محافظت در برابر استخراج سورس توضیح دهید.

نقل قول نوشته شده توسط babak125 مشاهده تاپیک
    لطفا کمی یشتر راجع به محافظت در برابر استخراج سورس توضیح دهید.
    دراین مورد تاپیکهای زیادی هست.
    برنامه های نوشته شده توسط دات نت ذاتا بصورت کد ترجمه نشده در فایل کامپایل شده قرار میگیرند. پس باید کدها بصورتی باشند که کاربر نهایی متوجه اصل کدها نشه.
    فایل نهایی یک هدر داره مربوط به دات نت بودنش و بدنه که کدهای ما هست.
    لازمترین کار اینه که کدها برای انسان ناخوانا بشه پس با ابزاری مثل Dotfuscator (که مایکروسافت یه لایسنس محدود از این ابراز تنها برای همین مشکل خریده و داخل vs.net قرارداده)
    کدها تا اونجایی که بشه بصورت ناخوانا تبدیل میشه و نشه با مهندسی معکوس به اصل کد پی برد!
    و حالا بعضی برنامه ها میان علاوه براین با دستکاری هدر فایل و پک کردن فایل اونو از دست کرکرها مخفی میکنند که مثل همیشه اینکار موفقیت چندانی نداشته (مثل ابزار codeveil)

پس با این حساب میشه گفت برنامه های نوشته شده با دات نت دیر یا زود ولی بلاخره قابل تبدیل به سورس هستند؟

نقل قول نوشته شده توسط babak125 مشاهده تاپیک
    پس با این حساب میشه گفت برنامه های نوشته شده با دات نت دیر یا زود ولی بلاخره قابل تبدیل به سورس هستند؟
    نه!!! نمیدونم کجای نوشته ها شمارو به این نتیجه رسوند!
    1.برنامه های نوشته شده با دات نت کدباز هستند (کدها دردسترس هستند)
    2. بوسیله ابزاری کدهای دات نت غیرقابل فهم میکنند
    3.بسته به نوع برنامه ای که استفاده میشه و ارزشمند بودن سورس ممکن هست گاهی بتوان! این سورس نامنظم را تا حدی قابل فهم کرد (مهندسی معکوس ) که من تاحالا ندیدم!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

3.بسته به نوع برنامه ای که استفاده میشه و ارزشمند بودن سورس ممکن هست گاهی بتوان! این سورس نامنظم را تا حدی قابل فهم کرد (مهندسی معکوس ) که من تاحالا ندیدم!
    متاسفانه در مقابل برخی از ابزارهای Obfuscator برنامه های Deobfuscator هم وجود داره که تا حدی کد رو قابل فهم میکنه.
    ولی این ابزار رو برای همه این گونه پروتکتورها ندیدم , شاید یه تعداد قوی تر عمل کردم .

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •