صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 50 از 50

نام تاپیک: ارزش نرم افزاری که معادلات را حل کند ... !؟

محمود جان عزیز
    سلام

عبارتی که گذاشته بودی یه صورت زیر تبدیل میشه :

5-4+3-4 ---->5 4 - 3 + 4 -

و حتی اگه دارای پرانتز باشه اینجور میشه

(5-4)+(3-4) ---> 5 4 - 3 4 - +

همیشه هم اولین عملگر از سمت راست پیدا میشه و بعد عملوندهاش رو محاسبه می کنه و بعدش حاصل رو به جای اونها قرار می ده .

ممنون از تلاشی که می کنی
    موفق باشید

سلام
    ممنونم ...
    همیشه هم اولین عملگر از سمت راست پیدا میشه و بعد عملوندهاش رو محاسبه می کنه و بعدش حاصل رو به جای اونها قرار می ده .
    اگه یک توضیح جزئیتر بدید ممنون میشم ...
    روش محاسبه در قسمت اول ( بدون پرانتز ) رو نتونستم خوب بفهمم !
    برای پیاده سازی این روش ، خودم باید رشته ها رو به این صورت دربیارم و بعد حساب کنم یا این روش در زبانهای برنامه نویسی به صورت تابع یا ... وجود داره ؟

...
    درضمن : در مورد مشکل اولم ( پرانتزها در معادله ) نظری ندارید ؟

درضمن :
    ما گلچین تقدیر و تصادفیم !!
    جمله جالب و زیبایی بود ... !

با تشکر فراروان

به طور کلی عبارات ریاضی را به سه صورت می توان نوشت :
    میانوند Infix
    پیشوند Prefix
    پسوند Postfix
    عبارات میانوند همان عبارات معمول بین انسان ها هستند مثلا:
    A+B*C
    عبارات پسوند و پیشوند تبدیل شده همان عبارت میانوند به صورت اول عملگر یا آخر عملگر می باشند.
    مثلا همان عبارت بالا به صورت پیشوند
    +A*BC
    یا به صورت پسوند
    ABC*+

حالا برای ارزیابی یک عبارت به یک سری پیشنیاز ها لازم است :
    1. جهت محاسبه - معمولا چپ به راست
    2. تقدم عملگرها (Operators) - یعنی اگر از پرانتز گذاری استفاده نشده بود کدام عملگر ابتدا عمل می کند.
    3. جهت تقدم - مثلا اگر در یک عبارت چند تا عمل ضرب بود اول سمت چپی عمل می کند یا سمت راستی.
    4. فرمت عملوندها (operands) - یعنی متغییر ها با چه فرمتی تعریف می شوند یا چه کاراکترهایی برای تعریف متغییر ها مجاز است (در اکثر زبان های برنامه نویسی : کاراکتر اول از حروف انگلیسی یا _ و بقیه کاراکترها عددی یا حرفی هستند)

خوب حالا چرا از عبارت های پسوندی یا پیشوندی استفاده می کنیم؟
    دلیل آن سادگی محاسبات این عبارات توسط کامپیوتر است. مثلا عبارت پسوند به راحتی با استفاده از پشته قابل محاسبه است. تنها با چند خط کد نویسی.

نکته مهمی که در این جا باید ذکر شود این است که عبارت پسوندی یا پیشوندی به هیچ وجه شامل پرانتز نمی باشد و این عبارت میانوند است که می تواند پرانتز داشته باشد.
    در واقع شما با تبدیل عبارت میانوند به پسوند یا پیشوند عملا بحث پردازش پرانتز را منتفی می کنید.
    برای مثال با فرض این که ثابت های عددی، متغییرها ، عملگرها، پرانتزباز و پرانتز بسته را یک نشانه (Token) بنامیم الگوریتم تبدیل یک عبارت میانوند به پسوند به صورت زیر است(به نقل از کتاب ساختمان داده ها در C انتشارات علوم رایانه):
    --------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. یک پشته خالی ایجاد کنید.

2. تازمانی که خطای رخ نداده یا به انتهای عبارت نرسیده ایم کارهای زیر را انجام بده
    2-1. نشانه بعدی را از عبارت استخراج کن (این کار توسط تحلیلگر لغوی انجام می شود)

2-2. اگر نشانه
    2-2-1. پرانتز باز است : آن را در پشته قرار بده.

2-2-2. پرانتز بسته است : عناصر پشته را آنقدر حذف کنید و در عبارت پسوندی قرار دهید تا به پرانتز باز برسید (اگر پرانتز باز پیدا نشد خطا وجود دارد)
    2-2-3. عملگر است :اگر پشته خالی است یا تقدم این عملگر از تقدم عملگر بالای پشته بیشتر استآن را در پشته قرار دهید وگرنه عنصر بالای پشته را حذف کنید و در عبارت پسوندی قرار دهید.این کار را برای عملگر جدید موجود در بالای پشته تکرار کنید.
    2-2-4.عملوند است : آن را در عبارت پسوندی قرار دهید.
    3. وقتی به انتهای عبارت میانوند رسیدید عناصر پشته را حذف کنید و در عبارت پسوندی قرار دهید تا پشته خالی شود.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------

این هم چند تا مثال :

A+B AB+
    A+B-C AB+C-
    (A+B)*(C-D) AB+CD-*
    A^B*C-D+E/F/(G+H) AB^C*D-EF/GH+/+
    ((A+B)*C-(D_E))^(F+G) AB+C*DE--FG+^
    A-B/(C*D^E) ABCDE^*/-

عبارات پیشوندی یا پسوندی به خودی خود تنها برای محاسبه نتیجه یک عبارت به کار می روند و نه حل یک معادله. در واقع این روشها برای بدست آوردن یک فرمت استاندارد از معادله ورودی بیشتر کاربرد دارند تا حل آن. معمولا برای حل معادلات مخصوصا از نوع غیر خطی توسط کامپیوتر از روش های محاسبات عددی استفاده میشود.

حالا برای ارزیابی یک عبارت دو مرحله اصلی و اولیه وجود دارد :
    1 . ابتدا عبارت تحلیل شده ، اعداد و متغییرها جداسازی شوند- این کار توسط فاز تحلیل لغوی (lexical Analyzer) در یک کامپایلر انجام می شود. در این مرحله خطاهای لغوی مشخص می شود - مثلا عددی به صورت زیر در رشته ورودی وجود داشته باشد 15a23

2. در مرحله دوم شما باید با پیشنیازهایی که در بالا ذکر کردم اعداد و متغییر های جدا شده به عنوان یک عبارت در نظر گرفته و حل نمایید (Syntax Analyzer) - در این مرحله اگر خطای نحوی موجود باشد مشخص می شود - مثلا یک پرانتز جا افتاده باشد یا دو عملگر پشت سر هم باشند
    x^2+5-*X

نکته آخر این که با روشهای آزمون خطا می توان به طور نسبی چنین سیستمی را طراحی کرد ولی راه دقیق ، بدون خطا و اصولی آن که تمام جوانب را در نظر می گیرد و فرمت معادله ورودی برای آن مهم نیست همان است که در کتاب های طراحی کامپایلر پیدا خواهید کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع عبارات کتاب های ساختمان داده ، حل معادلات توسط کامپیوتر کتاب های محاسبات عددی و تحلیل عبارات ریاضی توسط کامپیوتر کتاب های طراحی کامپایلر را ببینید.
    موفق باشید.

دوست من محمود جان
    من این بحث مهم را در چند پست بیان کردم ولی فکر کنم خوب بیان نکردم چون شما هنوز دارید راه مشکلی را می روید.
    یک بار دیگه می گم. لطفا خوب دقت کنید:
    بطور کلی تنها معادلاتی که برای حل آنها فرمول وجود داره مغادلات درجه 1 و درجه دو هستند(البته معادلات درجه 3 هم یه فرمول پیچیده ای دارند ولی آنقدر پیچیده است که عملا استفاده زیادی ندارد)
    پس برای حل معادلات چند جمله ای یا نه پیچیده تر مثلا معادلات مثلثاتی یا لگاریتمی و غیره باید چکار کرد؟ جواب خیلی ساده است: سراغ روشهای حل معادلات غیر خطی می رویم(مثل روش تنصیف یا نابجایی یا نیوتن یا وتر یا ...)
    گرچه اصول آنرا یک بار گتم ولی یک بار دیگر هم می گویم خوب دقت کنید: روش به این ترتیب است که شما هیچ نیازی ندارید عملیاتی مثل آوردن طرف راست به چپ یا محاسبه اتحادها را انجام دهید.فقط کافی است در رشته ورودی علامت "=" را پیدا کنید و بعد طرف چپ علامت را بصورت یک عبارت و طرف راست را هم بصورت یک عبارت ریاضی در نظر بگیرید. سپس یا یک مقدار حدسی کار را آغاز می کنید. با آن مقدار طرف چپ و راست را محاسبه می کنید(به همان سادگی محاسبه عبارت ریاضی درزبانهای برنامه نویسی نه چیز بیشتر.و آن هم بینهایت کد و راه حل آماده دارد).تا این نقطه شما دو مقدار دارید. هر چه این دو مقدار تفاوت بیشتری داشته باشند حدس اولیه شما بدتر بوده. حالا این دو مقدار ورودی الگوریتم مورد نظر شما (مثلا روش وتر) شده و با محاسبات انجام شده روی آن یک مقدار جدید به دست می آید. و این عمل به دلخواه شما و تا دقتی که شما بخواهید تکرار می شود تا تقریب مناسبی از حل معادله بدست آید.
    اینکه شما درک کنید این روش برای معادلات غیر چند جمله ای و معادلات جند جمله ای با درجه بالاتر از 2 تنها روش و برای چندجمله ایهای با درچه دو و یک ساده ترین روش است بسیار مهم است. شما در پست های بالا حرف از اتحاد زده اید. رفتن سراغ اتحاد ها به نظر من کار اشتباهی است. سعی کنید به این سمت که الان توضیح دادم بیایید.

بار یگر می گویم روی حل معادله کار زیادی شده است. به نظر من اگر برای خوارزمی کار می کنید به سمت حل مسائل حرکت کنید(البته در حل معادله چیزهای بسیار خوبی یاد می گیرید ولی فکر نکنم برای خوارزمی خوب باشه مگر اینکه کار حدید و ایده ی جدیدی مطرح کنید)

موفق باشید

با سلام
    دوست من محمود جان
    من این بحث مهم را در چند پست بیان کردم ولی فکر کنم خوب بیان نکردم چون شما هنوز دارید راه مشکلی را می روید.
    یک بار دیگه می گم. لطفا خوب دقت کنید:
    بطور کلی تنها معادلاتی که برای حل آنها فرمول وجود داره مغادلات درجه 1 و درجه دو هستند(البته معادلات درجه 3 هم یه فرمول پیچیده ای دارند ولی آنقدر پیچیده است که عملا استفاده زیادی ندارد)
    پس برای حل معادلات چند جمله ای یا نه پیچیده تر مثلا معادلات مثلثاتی یا لگاریتمی و غیره باید چکار کرد؟ جواب خیلی ساده است: سراغ روشهای حل معادلات غیر خطی می رویم(مثل روش تنصیف یا نابجایی یا نیوتن یا وتر یا ...)
    گرچه اصول آنرا یک بار گتم ولی یک بار دیگر هم می گویم خوب دقت کنید: روش به این ترتیب است که شما هیچ نیازی ندارید عملیاتی مثل آوردن طرف راست به چپ یا محاسبه اتحادها را انجام دهید.فقط کافی است در رشته ورودی علامت "=" را پیدا کنید و بعد طرف چپ علامت را بصورت یک عبارت و طرف راست را هم بصورت یک عبارت ریاضی در نظر بگیرید. سپس یا یک مقدار حدسی کار را آغاز می کنید. با آن مقدار طرف چپ و راست را محاسبه می کنید(به همان سادگی محاسبه عبارت ریاضی درزبانهای برنامه نویسی نه چیز بیشتر.و آن هم بینهایت کد و راه حل آماده دارد).تا این نقطه شما دو مقدار دارید. هر چه این دو مقدار تفاوت بیشتری داشته باشند حدس اولیه شما بدتر بوده. حالا این دو مقدار ورودی الگوریتم مورد نظر شما (مثلا روش وتر) شده و با محاسبات انجام شده روی آن یک مقدار جدید به دست می آید. و این عمل به دلخواه شما و تا دقتی که شما بخواهید تکرار می شود تا تقریب مناسبی از حل معادله بدست آید.
    اینکه شما درک کنید این روش برای معادلات غیر چند جمله ای و معادلات جند جمله ای با درجه بالاتر از 2 تنها روش و برای چندجمله ایهای با درچه دو و یک ساده ترین روش است بسیار مهم است. شما در پست های بالا حرف از اتحاد زده اید. رفتن سراغ اتحاد ها به نظر من کار اشتباهی است. سعی کنید به این سمت که الان توضیح دادم بیایید.

بار یگر می گویم روی حل معادله کار زیادی شده است. به نظر من اگر برای خوارزمی کار می کنید به سمت حل مسائل حرکت کنید(البته در حل معادله چیزهای بسیار خوبی یاد می گیرید ولی فکر نکنم برای خوارزمی خوب باشه مگر اینکه کار حدید و ایده ی جدیدی مطرح کنید)

موفق باشید
    ممنون از جواب و راهنماییتون ...
    ولی اگه می شه یک مثال عملی از حل یک معادله با این روش بزنید ! ، من چون نه تجربه درسی و نه تجربه ساخت برنامه ریاضی با این روش رو نداشتم ، یه جورایی درکش برام سخته !
    مثلا چنین معادله ای رو چطور میشه با این روشی که میگید حل کرد ؟
    5/3X-3+6X=4-X/2=

فرض میکنیم در معادله بالا ، "/" به عنوان خط کسری باشد ...
    اگر روش حل چنین معادله ای رو با روشی که گفتید توضیح بدید خیلی خیلی ممنون میشم ...
    و اما در رابطه با حل مسائل هم حق با شماست و باید بیشتر روی اون قسمت کار کنم ...
    ..............
    با تشکر فراوان از جناب arsp_2004 ، دیگه فکر کنم کاملا متوجه شدم ...
    درضمن ، کتاب اصول طراحی کامپایلر رو هم تهیه کردم و دارم میخونم ...

با تشکر از همگی ...
    موفق باشید ...

نقل قول نوشته شده توسط Mahmood_N مشاهده تاپیک
    با سلام

ممنون از جواب و راهنماییتون ...
    ولی اگه می شه یک مثال عملی از حل یک معادله با این روش بزنید ! ، من چون نه تجربه درسی و نه تجربه ساخت برنامه ریاضی با این روش رو نداشتم ، یه جورایی درکش برام سخته !
    مثلا چنین معادله ای رو چطور میشه با این روشی که میگید حل کرد ؟
    5/3X-3+6X=4-X/2=

فرض میکنیم در معادله بالا ، "/" به عنوان خط کسری باشد ...
    اگر روش حل چنین معادله ای رو با روشی که گفتید توضیح بدید خیلی خیلی ممنون میشم ...
    و اما در رابطه با حل مسائل هم حق با شماست و باید بیشتر روی اون قسمت کار کنم ...
    ..............
    با تشکر فراوان از جناب arsp_2004 ، دیگه فکر کنم کاملا متوجه شدم ...
    درضمن ، کتاب اصول طراحی کامپایلر رو هم تهیه کردم و دارم میخونم ...

با تشکر از همگی ...
    موفق باشید ...
    با اجازه جناب HAIdle :

همون طور که قبلا گفتم شما بعد از این که با روش های مطرح شده مثل تحلیل لغوی ، تحلیل نحوی و ... عبارت مورد نظر رو ساده کردید خطاهای آن را رفع کردید و متغییرها ، اعداد و تقدم عملگرها رو مشخص کردید ( یعنی به طور خلاصه خیالتون از لحاظ ساختار معادله راحت شد - هنر شما در این مرحله میتونه ساده کردن عبارت باشه : مثلا عبارت 25X^2-5X+6X-12X^2+5-3+4X رو به 13X^2-7X+2 تبدیل کنید. (Optimization) ) نوبت به حل معادله میرسه.

برای حل معادله دو راه پیش رو دارید:
    1. با روشهایی که برای هر درجه ای از عبارات چند جمله ای وجود داره بعد از این که تشخیص دادید این چند جمله ای درجه چنده به ازای هر نوع چند جمله ای روش حلش روانتخاب کنید و اون رو حل کنید.
    کاملا واضح است که دراین روش باید به ازای هر نوع معادله (بر اساس درجه - مثلثاتی - لگاریتمی و... ) یک روش حل بنویسید که با توجه به تنوع معادلات اصلا منطقی نیست. مثلا معادله درجه 2 یک روش ، معادله درجه 3 یک روش و الی آخر.
    البته نوشتن برنامه ای که نوع معادله رو تشخیص بده و یک روش کلاسیک رو برای حلش انتخاب کنه می تونه جالب باشه ولی با این همه تنوع در معادلات خیلی کار میبره!

2. از روش های محاسبات عددی استفاده کنید.
    در این روشها با یک سری عملیات (بسته به نوع روش) و دقتی که برای روش انتخاب می کنید از یک مرحله شروع کرده و به تدریج به جواب می رسید.این روشها معمولا برای اکثر معادلات چه خطی و چه غیر خطی پاسخگو و دقیق هستند. در واقع در علوم مختلف برای محاسبات کامپیوتری معادلات از این روشها استفاده می شود.
    این روشها معمولا به دو صورت است:
    در حالت اول یک مقدار حدسی برای جواب در نظر میگیریم و به تدریج با یک سری محاسبات به جواب اصلی نزدیک می شویم. مثلا می گوییم نقطه x جواب است و با یک سری تقریب ها به همسایگی چپ یا راست x حرکت می کنیم و به جواب اصلی نزدیک می شویم.
    در حالت دوم یک بازه برای جواب در نظر می گیریم و به تدریج این بازه را با یک سری محاسبات کوچک می کنیم تا به جواب معادله برسیم. مثلا می گوییم جواب در بازه [a,b] قرار دارد بسته به روش انتخاب شده این بازه را تقسیم می کنیم حال یا به دو قسمت مساوی یا نامساوی که بستگی به روش حل دارد بعد مثلا با تقریبی می فهمیم جواب در بازه چپ است آنقدر این عمل را روی این بازه انجام می دهیم و آن را کوچک می کنیم تا با دقت مشخص و از قبل تعیین شده ای به جواب برسیم.

مزیت این روشها این است که سرعت بالایی دارند و با یک حلقه قابل پیاده سازی هستند. تنها کاری که در این روشها انجام می شود عدد گذاری در معادله است و بس ؛ و نوع معادله تقریبا مهم نیست.

روشهای معروف حل معادلات عبارتند از (روش های دیگری هم در کتاب ها موجود است):
    1. تصنیف Bisection
    2.نابجایی False Position (روش Regula Falsi)
    3.تکرار ساده Simple Fixed Point Iteration
    4. تکرار Fixed Point Iteration
    5. نیوتن-رافسون Newton-Raphson
    6.وتری Secant
    7.ایتکن Aitken
    8.استفنسن Steffensen

نکته آخر اینکه در این روشها برای بالابردن دقت جواب باید اولا به همگرایی روش انتخاب شده دقت نمود ، ثانیا دقت مناسبی را انتخاب نمود و ثالثا در حین محاسبات به خطای انباشته توجه نمود.

اطلاعات بیشتری اگر در مورد این روشها و روشهای دیگه بخوای در کتاب های روشهای محاسبات عددی پیدا خواهی کرد.

در ضمن یک چیزی رو تو پست قبلی یادم رفت بگم و اون اینکه اگر از روشهای کامپایلری (درخت تجزیه و ...) برای محاسبات استفاده کنید خود به خود عباراتتون پرانتزهاش حذف میشه وتقدم و تاخر عملگرها هم مشخص میشه و دیگه بحث پیشوند وپسوند به اون معنی که الگوریتمش رو نوشتم مطرح نیست.

با عرض سلام و تشکر فراروان به خاطر نظرات و کمکهایی که کردید ...
    در ابتدا از جناب arsp_2004 تشکر میکنم که توضیحات کاملی دادند ...
    محمود جان
    با توضیحات arsp-2004 اگر باز مثال خواستی من در خدمتم
    با این که توضیحات جناب arsp_2004 واقعا کامل بود ، اما یک مثال عددی کوچیک می تونه خیلی کمکم کنه !! ( البته ببخشید ، شاید به نوعی پررویی باشه ) ، ممنون ...
    .................
    ولی تصمیمی که گرفتم :
    با توجه به توصیه های شما که گفتید روی حل مسائل کار کنم و حل معادلات قبلا خیلی روش کار شده ، تصمیم گرفتم که همین کار رو بکنم ، یعنی دارم یک نرم افزار می نویسم که کارش فقط تشخیص مسائل هست ...
    کارهایی که انجام میده :

شما یک مسئله رو به برنامه می دید ( در یک کادر تایپ میکنید ) ، بعد با کلیک بر روی یک دکمه ، برنامه کلمات داخل مسئله رو پیدا میکنه و بعد از پیدا کردن ، با کلماتی که بهش داده شده مقایسه میکنه و با یک سری محاسبات ( که اگه فعلا نگم بهتره ) ، نتایجش رو در یک رکورد میریزه ...
    اطلاعات درون این رکورد به شرح زیر هست :
    1. مبحث مسئله ( یعنب مسئله وارد شده مربوط به کدام مبحث ریاضی هست ؟ )
    2. داده های مسئله
    3. مجهولات مسئله
    4. روشهای حل مسئله
    5. صحیح ترین روش حل مسئله

البته مبحثهایی که برنامه تشخیص میده ، مبحثهایی هست که من تا این مقطع از تحصیلم خوندم و یه خورده آشنایی دارم ...
    -----------------
    یه نکته خیلی فکرم رو مشغول کرده و اون اینه که این نرم افزار چه کاربردی میتونه داشته باشه ؟
    شاید یکی از کاربردهاش میتونه این باشه که راه صحیح رو نشون بده ...
    مثلا در یکی از فرمهای داوران جشنواره خوارزمی قسمتی برای نوشتن کاربرد طرح هست ، به نظرتون داورها اونجا چی می نویسن ؟
    بگذریم ...

من دارم فعلا روشهای نوشتن کدش رو مینویسم ، فقط روشها ، یعنی کلیات برنامه و طریقه نوشتن کدها رو دارم تایپ میکنم که دیگه موقع کدنویسی زیاد گیر نکنم ...

حق با جناب Azmoodeh هست ، نباید فقط برای شرکت در جشنواره یا ... ، برنامه نوشت ، ولی یه جورایی جشنواره یه انگیزه میشه که من بتونم برنامه رو بنویسم ( حتما بنویسم ) و بین راه منصرف نشم ... !

تا اینجای کار به مشکلی بر نخوردم ، ولی اگه سئوالی پیش اومد در همین تاپیک می پرسم ...

اینم بگم که من هنوز دارم روی حل معادلات کار میکنم ...

با تشکر از همگی ...
    موفق باشید ...

نقل قول نوشته شده توسط Mahmood_N مشاهده تاپیک
    با این که توضیحات جناب arsp_2004 واقعا کامل بود ، اما یک مثال عددی کوچیک می تونه خیلی کمکم کنه !! ( البته ببخشید ، شاید به نوعی پررویی باشه ) ، ممنون ...
    نه! هیچ پررویی نیست. تا انسان شجاعت پرسیدن سوال را نداشته باشد باید ذلت ندانستن را بپذیرد. سعی کن همیشه آنچه را متوجه نشدی دوباره بپرسی...

ببخشید من این چند وقت یه کم سرم شلوغه. به زودی برات مثال می گذارم.
    موفق باشید

رفع مشکل همگرايي در حل دستگاه معادلات غيرخطي

سلام،
    من يک عضو جديد سايت هستم. از مطالب بسيار مفيدي که در مورد روشهاي حل دستگاه معادلات غير خطي در پيامتون به دوست ديگري بود ممنون هستم. من يک دستگاه معادله غير خطي 7 معادله 7 مجهولي دارم که دارم با استفاده از نرم افزار مطلب و تابع fsolve حلش مي کنم. اما مشکل همگرا شدن داره. خودم حدسم اينکه يا حدس اوليه اش درست نيست (که احتمالش خيلي کمه) و يا بعضي نکات رو مثل انتخاب تعداد تکرارها و يا دقت مسئله را که بايد در بکارگيري اين روشها استفاده کرد رعايت نمي کنم. خلاصه يک سري نکات هست که بهش توجه ندارم. شما در پيامتون گفته بوديد "نکته آخر اينکه در اين روشها براي بالابردن دقت جواب بايد اولا بههمگراييروش انتخاب شده دقت نمود ، ثانيا دقت مناسبي را انتخاب نمود و ثالثا در حين محاسبات به خطاي انباشته توجه نمود. "، ميشه در اين مورد بيشتر توضيح بديد يا اگر زحمتي نباشه با مثال بگين. شايد مشکل حل مسئه من در همين نکاتي باشه که شما اشاره کردين و من رعايتش نمي کنم. بسيار از شما ممنون هستم.
    از دوستان ديگر هم که در اين مورد مي تونن به منکمک کنن ممنون مي شم که جواب سؤالم رو بدن. از همگي ممنون.
    آخرین ویرایش به وسیله medashti : شنبه 09 شهریور 1387 در 11:23 صبح

نقل قول: ارزش نرم افزاری که معادلات را حل کند ... !؟

دوست عزیز من اولین بار هست که این تاپیک رو خوندم .
    اگه برای جشنواره ی خوارزمی میخوای این پروژه رو ارایه بدی باید بگم هر چی تعداد خطهای کدهای برنامت کمتر و واضحتر باشه بهتره ...
    من تو زمینه ی جشنواره ی خوارزمی زیاد تجره دارم ، اینی که گفتم به نفع خودته چون تو مرحله ی داوری یه سری بلا نسبت شما I.K.U نشستن داوری میکنن ولی خودشون نمیدونن چیکار میکنن !!!

مثلا مثل دانشگاه که پروژه به استاد تحویل میدی میشینه اونجا اگه 5000 خط برنامه داری برنامت رو برا خودش 10 قسمت میکنه و از هرقسمت 40 ، 50 خط پاک میکنه مثلا 30 دقیق یا 45 دقیقه بهت فرصت میده برنامه رو دوباره مثل اول سرپا کنی و این تو پروژه های تکنفره و بزرگ یعنی فاجعه ...

پس اگه تکی میخوای این کار رو بکنی سعی کن واضح بنویسی و خلاصه تا بعدا به مشکل برنخوری وگرنه با یک جمله ی " ممنون از تلاشی که کردی ، انشاا..ه بازم اینجور جاها ببینیمت " میفرستنت خونه بشینی و همه ی کارهات به باد میره ...

صفحه 2 از 2 اولاول 12

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •