نمایش نتایج 1 تا 16 از 16

نام تاپیک: ایجاد سرویسهای مختلف با استفاده از جاوا اسکریپت

Question ایجاد سرویسهای مختلف با استفاده از جاوا اسکریپت

سلام
    سوال من یک مقدار کلی هست.
    مسلماً روشهای متفاوتی برای اجرای چنین کاری هست اما من هر چی سعی کردم جواب مناسبی نتونستم پیدا کنم.
    سایتهای زیادی هستند که خدمات وب ارائه میدن مثل http://www.webgozar.com/ و خیلی سایتهای مشابه که فقط یک کد اسکریپت ساده به شما میدن و وقتی شما اون کد رو توی سایت خودتون قرار میدید بخشهای متنوعی بجای اون اسکریپت ایجاد میشه.
    اکثر این اسکریپتها توی قسمت src یک صفحه php یا asp رو بعنوان منبع خودشون انتخاب کردن. چطوری کدهای جاوا اسکریپت به زبان برنامه نویسی asp یا php ارتباط برقرار می کنه و با هم تبادل اطلاعات می کنن؟؟

نمونه:
    <script src="http://......./Script.asp?a=1234" type="text/javascript" language="javascript"/>

توی این نمونه کد اسکریپت با استفاده از QueryString مقدار 1234 رو برای فایل asp ارسال کرده ولی چطوری مقدارهای پردازش شده از فایل asp به این اسکریپت میرسه رو نمی تونم متوجه بشم!!!!

از صبر و تحملتون متشکر

کاربر دائمی آواتار cups_of_java
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: ایجاد سرویسهای مختلف با استفاده از جاوا اسکریپت

اون چیزی که از فایل asp تو نمونه بالا بر میگرده یک مقدار نیست بلکه یک تکه کد جاوا اسکریپت هستش که میاد تو مرورگر و اجرا خواهد شد. اون کد خودش می تونه هر خدمت یا سرویسی رو اضافه کنه به صفحه شما...! و ارتباطات هم با AJAX صورت میگیره...

نقل قول نوشته شده توسط cups_of_java مشاهده تاپیک
    اون چیزی که از فایل asp تو نمونه بالا بر میگرده یک مقدار نیست بلکه یک تکه کد جاوا اسکریپت هستش که میاد تو مرورگر و اجرا خواهد شد. اون کد خودش می تونه هر خدمت یا سرویسی رو اضافه کنه به صفحه شما...! و ارتباطات هم با AJAX صورت میگیره...
    بله شما درست میگید یک سری تگ بر میگرده که می تونه هر چیزی رو اونجا بسازه اما این که چطور میشه بجای این اسکریپت یک مجموعه string که تشکیل دهنده همون تگها هست اصل سواله!
    آیا راهی طبق AJAX بعنوان نمونه سراغ دارید؟
    مثلاً همین که اون اسکریپت بتونه بجای خودش یک کلمه برگردونه (همون یک کلمه رو میشه به هرچیزی جایگزین کرد)

محل زندگی
    تهران

اما این که چطور میشه بجای این اسکریپت یک مجموعه string که تشکیل دهنده همون تگها هست اصل سواله
    من متوجه اصل سوالتون نمی شم.

آیا راهی طبق AJAX بعنوان نمونه سراغ دارید؟
    اینم متوجه نمیشم.

مثلاً شما اسکریپتی به شکل زیر توی سایتتون قرار میدید:

<script src="http://......./Script.asp?a=1234" type="text/javascript" language="javascript"/>

وقتی صفحه اجرا میشه بجای این کد یک شمارنده نشون داده میشه یا یک فرم نظر سنجی یا یک فرم رای گیری یا تقویم یا اوقات شرعی و یا انواع امکانات دیگه ای که موجود هست.

این که چه جیزی ساخته میشه و چه جور ساخته میشه زیاد سخت نیست (یا بهتر بگم موضوع سوال این مبحث نیست). این قضیه رو متوجه نمی شم که چطور اسکریپت قرار داده شده توی سایت با قطعه کد دیگه ای جایگزین میشه.

از اونجایی که خصوصیت src توی تگ اسکریپت بجای انتخاب یک فایل با پسوند js فایلی با پسوند aspx جایگزین شده، بصورت مستقیم نمیشه از تابعهای javascript نوشته شده توی صفحه aspx استفاده کرد!
    یعنی من که نتونستم!
    ولی اگر راهی باشه که بشه با استفاده از همین یک تگ اسکریپت به اسکریپتهای javascript نوشته شده توی صفحه aspx دسترسی پیدا کرد مسئله حل میشه!

لطفاً اگر نظری دارید با راه حلی که خودتون تونستید اجرا کنید ارائه کنید. دنبال این موضوع زیاد گشتم ولی توی سایتهای انگلیسی زبان هم راه حل مناسبی پیدا نکردم!

شما نوشتید که ارتباطات با AJAX صورت میگیره..
    چطور میشه با داشتن همون 1 تکه اسکریپت از AJAX برای برقراری ارتباط استفاده کرد؟! راهی به ذهنم نمی رسه یا ندیدم!

بازم از توجه تون متشکر
    آخرین ویرایش به وسیله Masterhame : جمعه 08 شهریور 1392 در 13:54 عصر

محل زندگی
    تهران

چطور اسکریپت قرار داده شده توی سایت با قطعه کد دیگه ای جایگزین میشه
    چیزی با چیزی جایگزین نمیشه. اون کد های جاوا اسکریپت به صفحه شما اضافه میشن و اجرا میشن واسه خودشون.

بجای انتخاب یک فایل با پسوند js فایلی با پسوند aspx جایگزین شده، بصورت مستقیم نمیشه از تابعهای javascript نوشته شده توی صفحه aspx استفاده کرد
    درسته که پسوند aspx هستش اما به نظر میرسه چیزی که بر میگرده همونطور که گفتم یه فایل js هست! به هر صورت شما باید بتونید از اون کد هایی که برگشته استفاده کنید. (اگه منظورتون همون توابعی هست که اون صفحه برگردونده بهتون) بنابراین شما نتونستین یا راه درست استفاده از اونا رو پیدا نکردین. نهایتن شما با باید مستندات راهنمای اون سرویس رو بخونید یا اینکه اصن منطقی نیست برید کد های داخلیشو خودتون فراخوانی کنید.

ولی اگر راهی باشه که بشه با استفاده از همین یک تگ اسکریپت به اسکریپتهای javascript نوشته شده توی صفحه aspx دسترسی پیدا کرد
    این تگ اسکریپت اون کد ها رو به صفحه شما میاره... مثل هر جاوا اسکریپتی که خودتون نوشته باشید! فرقی نداره. اصن موضوع صفحه aspx و .. اینا نیست. چیزی از صفحه شما با کد جاوااسکریپتی سمت سرور ارتباط نداره.

چیزی با چیزی جایگزین نمیشه. اون کد های جاوا اسکریپت به صفحه شما اضافه میشن و اجرا میشن واسه خودشون.

درسته که پسوند aspx هستش اما به نظر میرسه چیزی که بر میگرده همونطور که گفتم یه فایل js هست! به هر صورت شما باید بتونید از اون کد هایی که برگشته استفاده کنید. (اگه منظورتون همون توابعی هست که اون صفحه برگردونده بهتون) بنابراین شما نتونستین یا راه درست استفاده از اونا رو پیدا نکردین. نهایتن شما با باید مستندات راهنمای اون سرویس رو بخونید یا اینکه اصن منطقی نیست برید کد های داخلیشو خودتون فراخوانی کنید.

این تگ اسکریپت اون کد ها رو به صفحه شما میاره... مثل هر جاوا اسکریپتی که خودتون نوشته باشید! فرقی نداره. اصن موضوع صفحه aspx و .. اینا نیست. چیزی از صفحه شما با کد جاوااسکریپتی سمت سرور ارتباط نداره.
    1. اولاً که هنوز به مرحله اجرا نرسیدم! پس چیزی اضافه نمیشه یا جایگزین نمیشه
    اگه قرار باشه که چیزی اضافه بشه میشه با استفاده از دستور document.write دستورات و اسکریپت جدید نوشت و اجرا کرد
    اگه این مرحله اجرا بشه مشکل تقریبا حله!

2. فایل به این دلیل aspx یا php هست که این فایلها با استفاده از دستوراتی که توی Form_Load و Form_Preload خودشون دارن نیازهای کاربر رو بررسی کرده و اسکریپت و داده های مورد نیاز برای کاربر رو میسازن. پس فایل js یا وجود نداره یا غیر مستقیم داره استفاده میشه!

3. دقیقاً اصل موضوع کارهایی هست که زبان ASP.Net یا PHP می تونن به سادگی انجام بدن ولی اجرای مستقیم اونها توسط javascript بسیار سخت قابل اجرا هست!
    مثل دسترسی به بانک اطلاعاتی، دسترسی به session و ...

4. اصلاً چطور میشه با اجرای اسکریپتی مثل نمونه زیر، فقط توی صفحه جایی که این اسکریپت هست نوشته بشه Hi! همین و بس!!!!!

محل زندگی
    تهران

پس فایل js یا وجود نداره یا غیر مستقیم داره استفاده میشه!
    این طور که به نظر میرسه شما یه جای این سناریو رو خوب نگرفتی! یا من بد توضیح میدم!

اصلاً چطور میشه با اجرای اسکریپتی مثل نمونه زیر، فقط توی صفحه جایی که این اسکریپت هست نوشته بشه Hi! همین و بس!!!!!
    در ساده ترین حالت کافیه اون صفحه asp این رو برگردونه:
    document.write( "Hi" );

که البته معلوم نیست دقیقن کجا نوشته بشه. برای این منظور می تونی با document.loLoad اجرای این خط رو کنترل کنی و یا جایی از صفحه رو با getElementById انتخاب کنی. یعنی یه چیزی مثل این برگردونی:
    window.onLoad = function(){ document.getElementById( "myDIV" ).htmlText = "Hi";

فقط ممکنه کدهای جاوا اسکریپتی که نوشتم دفیق نباشه. اونش مهم نیست. مهم اصل داستانه!

ببین سرور توی Response اون صفحه Script.asp به جای اینکه html برگردونه تکستی بر میگردونه که حاوی کد جاوا اسکریپته. اون کد میاد تو صفحه. اجرا میشه می تونه بنویسه HI می تونه به یه جا وصل شه و اطلاعات session و db و اینا رو از یه کد سمت سرور بگیره با AJAX و نشون بده و ....

استفاده از document.write یا هر چیزی دیگه ای باعث میشه که "Hi" توی همون صفحه aspx نوشته بشه. از اونجایی که محل رو انتخاب نکردید ابتدای فایل aspx نوشته میشه و این به صفحه ای که اسکریپت توش قرار داده شده ربطی نداره و انتقال پبدا نمیکنه!
    بخش دوم هم که جواب دادید اجرایی نیست چون باز هم تگهای توی صفحه aspx رو میگرده

از این که وقت گذاشتید متشکر
    ولی هیچکدوم مرتبط با مبحث نبودن

محل زندگی
    تهران

استفاده از document.write یا هر چیزی دیگه ای باعث میشه که "Hi" توی همون صفحه aspx نوشته بشه
    یک صفحه asp بیشتر وجود نداره! و اونم سمت کلاینت هست. شما هم یک کلاینتی که یه صفحه رو لود کردی و ما داریم در موردش حرف میزنیم.

من نمی دونم شما منظورت چیه! یا منظورت رو خوب نمی رسونی با اینکه کلن یه جا رو خوب متوجه نشدی و فرضیات غلطی داری. به هر حال اصن چیز عجیب و غریبی وجود نداره.

یه سایتی مثل webgozar چطور کار می کنه؟!
    آیا می تونید یک نمونه کوچیک از اسکریپتهاش رو بنویسید و اجرا کنید؟

محل زندگی
    تهران

به شما یه سری کد HTML که جاوا اسکریپت توشه میده.
    شما اون کد رو به صفحتون اضافه می کنید.
    پس وقتی صفحه شما بارگذاری میشه توی کلاینت اون کدهای جاوا اسکریپت هم اجرا میشن
    اون کدها درخواست هایی رو به سرور وبگذر میفرستن و اطلاعات آماری رو ارسال می کنن
    اون کدها همینطور ممکنه از سرور وبگذر آمار سایت شما رو بگیرن و تو صفحتون نمایش بدن چیزی رو!
    تمام این کدها نهایتن روی همون صفحه ای که شما نوشتین و این کدها رو توش اضافه کردین داره کار میکنه

وقتی فایل aspx رو بعنوان src توی یک اسکریپت تعریف کنید، به توابع javascript تعریف شده توی اون فایل دسترسی ندارید (یا اینکه من نتونستم دسترسی پیدا کنم)
    شما می تونید فایل aspx ایجاد کنید که از یک فایل دیگه بشه به توابع javascript تعریف شده وسط کد html فایل، دسترسی پیدا کنید؟!

قبلاً هم چند بار نوشتم مجبورم اینبار صریح تر بنویسم. اگه راست می گید کد بنویسید که اجراش رو خودتون دیده باشید!!

در ضمن من مشکل مطرح شده توی این سوال رو دیشب با استفاده از WebService ها و دسترسی به اونها از طریق javascript حل کردم. ولی راه حل ساده تر هم حتماً وجود داره!!

محل زندگی
    تهران

وقتی فایل aspx رو بعنوان src توی یک اسکریپت تعریف کنید، به توابع javascript تعریف شده توی اون فایل دسترسی ندارید
    طبیعتن وقتی به اون کدهای جاوا اسکریپت دسترسی داری که به طور درستی به شکل رشته ای از کاراکتر ها از توی فایل aspx برگردونده شده باشن تو خروجی!!!
    معلومه شما به سورس کد asp توی اون صفحه دسترسی نداری! اینو چند بار توضیح دادم و مهم اصن aspx یا jsp یا php ... بودن صفحه نیست.

قبلاً هم چند بار نوشتم مجبورم اینبار صریح تر بنویسم. اگه راست می گید کد بنویسید که اجراش رو خودتون دیده باشید!!
    من دروغ میگم. شما میای اینجا سوال میزاری که یه چیزی یاد بگیری یا اشتباهی رو درست کنی. با این سبک برخوردت خودت بری یه مقدار سوادتو بیشتر کنی و مشکلتو حل کنی فکر کنم به نفعته.

Thumbs down نقل قول: ایجاد سرویسهای مختلف با استفاده از جاوا اسکریپت

طبیعتن وقتی به اون کدهای جاوا اسکریپت دسترسی داری که به طور درستی به شکل رشته ای از کاراکتر ها از توی فایل aspx برگردونده شده باشن تو خروجی!!!
    معلومه شما به سورس کد asp توی اون صفحه دسترسی نداری! اینو چند بار توضیح دادم و مهم اصن aspx یا jsp یا php ... بودن صفحه نیست.

من دروغ میگم. شما میای اینجا سوال میزاری که یه چیزی یاد بگیری یا اشتباهی رو درست کنی. با این سبک برخوردت خودت بری یه مقدار سوادتو بیشتر کنی و مشکلتو حل کنی فکر کنم به نفعته.
    هر جایی که برید راجع به دسترسی به اسکریپت ها بصورت external رو مطالعه کنید، همشون نوشتن که توابع و کلاسها رو حتماً توی فایلی با پسوند js قرار بدید.
    قبلاً هم نوشتم، فقط کافیه شما اون فایل aspx رو به js تغییر نام بدید تا توابعی که تعریف شده رو بتونید دسترسی داشته باشید. البته دیگه نیاز نیست توی تگ <script> قرار بگیره چون فایل بعوان فایل دستورات javascript تعریف میشه.
    در ضمن نوشته بودم خودم دارم 1 نمونه می نویسم که چنون کاری انجام بده، پس فایل aspx رو خودم دارم می نویسم و دسترسی بش دارم.
    از اونجایی که این بحث از پست قبلی از حالت علمی داره خارج میشه دیگه بحثی اینجا ندارم.
    در ضمن نوشته بودم که مشکل رو به روشی دیگه حل کردم. ارسال و دریافت ما بین javascript و WebService

محل زندگی
    تهران

حتمنی وجود نداره.
    مهم نیست اون فایل استاتیک (js) باشه یا سرور ساید (asp, php, ...)
    حواست بوده توی فایل aspت Response.ContentType رو به text/javascript ست کنی؟ تگ اسکریپت هم نمی خواد.

کد HTML:
    <head>
        <title>HTML Web Resource</title>
        <script src="../ClientGlobalContext.js.aspx" type="text/javascript" ></script>
        <script src="Scripts/jquery1.4.1.min.js" type="text/javascript"></script>
        <script src="Scripts/ContosoScript.js" type="text/javascript"></script>
        <link href="Styles/ContosoStyles.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
    </head>

تاپیک های مشابه

1. آموزش: ایجاد یک توپ و زمین سه بعدی به همراه فیزیک با استفاده از جاوا اسکریپت
    نوشته شده توسط mahdi7s در بخش JavaScript و Framework های مبتنی بر آن
    پاسخ: 0
    آخرین پست: یک شنبه 05 شهریور 1391, 20:17 عصر
  2. ایجاد یک فایل بر روی سرور با استفاده از جاوا اسکریپت
    نوشته شده توسط imanamico در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 26 آذر 1389, 19:45 عصر
  3. اضافه کردن ایتم به asp :dropdownlistبا استفاده از جاوا اسکریپت
    نوشته شده توسط negar_1986 در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 29 آذر 1386, 02:16 صبح
  4. ایجاد فایل روی کامپیوتر کلاینت با جاوا اسکریپت
    نوشته شده توسط I,Nobody در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 10
    آخرین پست: چهارشنبه 28 آذر 1386, 17:08 عصر
  5. پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 02 اسفند 1383, 09:44 صبح

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •