PDA

View Full Version : آموزش: فعال کردن اسکرول بار در vb6

AbbasVB
جمعه 26 اسفند 1390, 11:24 صبح
همان طور که می دانید در وی بی 6 به طور پیشفرض با چرخاندن چرخ موس نمی توانید بین کد ها سیر کنید

و این یک نقیصه برای وی بی می باشد

این نقیصه ممکن است برای شما عذاب آور باشد. برای رفع این مشکل کافیست مراحل زیر را انجام دهید

1-دانلود فایل

2-اجرای آن

اگر ویژوال استیدیو 6 رو در مسیر پیشفرض نصب کرده باشید نیاز به تغییر آدرس نیست

کلید اجرا را بزنید

3- باز کردن ویژوال بیسیک 6

مراحل بعد در داخل برناه نوشته شده است

4-برخی تنظیمات

84264

مطابق تصویر تنظیمات MouseWheel fix را انجام دهید

دکمه ی ok را بزنید

پایان:لبخند:http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

night_secret
شنبه 27 اسفند 1390, 22:07 عصر
عزیزان من چرا یه کم بیشتر تو ضیح نمیدین ؟:گریه:

MohammadGh2011
شنبه 27 اسفند 1390, 22:18 عصر
همان طور که می دانید در وی بی 6 به طور پیشفرض با چرخاندن چرخ موس نمی توانید بین کد ها سیر کنید
و این یک نقیصه برای وی بی می باشد
این نقیصه ممکن است برای شما عذاب آور باشد. برای رفع این مشکل کافیست مراحل زیر را انجام دهید
1-دانلود فایل
2-اجرای آن
اگر ویژوال استیدیو 6 رو در مسیر پیشفرض نصب کرده باشید نیاز به تغییر آدرس نیست
کلید اجرا را بزنید
3- باز کردن ویژوال بیسیک 6
مراحل بعد در داخل برناه نوشته شده است
4-برخی تنظیمات
84264
مطابق تصویر تنظیمات MouseWheel fix را انجام دهید
دکمه ی ok را بزنید
پایان:لبخند:http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png
سلام عليکم
آقا خيلي ممنون،اين تاپيک براي وي بي کاران واقعا مفيد ميباشد.
فکر کنم اين برنامه رو خودتون نوشته باشيد!
لطفا به طور کامل توضيح دهيد که چگونه عمل ميکند،آيا در ريجستري تغيراتي انجام ميدهد و يا ...

بازهم ممنون
موفق باشيد

محسن واژدی
شنبه 27 اسفند 1390, 22:43 عصر
سلام
تا آنجایی که بنده اطلاع دارم از هوک کردن وی بی برای اینمنظور استفاده میشود، سورس های زیر را هم میتوانید بررسی کنید:

سورس کد MouseWheel Fix که از سوی مایکروسافت منتشر شده
http://www.planet-source-code.com/vb/scripts/ShowCode.asp?txtCodeId=72815&lngWId=1

نمونه 2:
http://www.planet-source-code.com/vb/scripts/ShowCode.asp?txtCodeId=38657&lngWId=1

موفق باشید

سید حمید حق پرست
شنبه 27 اسفند 1390, 23:12 عصر
سلام
ممنون از دوست عزیز

سلام عليکم
آقا خيلي ممنون،اين تاپيک براي وي بي کاران واقعا مفيد ميباشد.
فکر کنم اين برنامه رو خودتون نوشته باشيد!
لطفا به طور کامل توضيح دهيد که چگونه عمل ميکند،آيا در ريجستري تغيراتي انجام ميدهد و يا ...

و در جواب شما : برنامه ی این دوست عزیز یه dll به نام VB6IDEMouseWheelAddin.dll در مسیر F:\Program Files\Microsoft Visual Studio\VB98 کپی کرده و رجستر میکند . فقط همین . کار خاصی نیست خیلی راحته

موفق باشی

یا علی (ع)

سید حمید حق پرست
یک شنبه 28 اسفند 1390, 02:11 صبح
دوباره سلام
اینم برنامه کامل
فرقش با مال دوست عزیز AbbasVB (http://barnamenevis.org/member.php?205103-AbbasVB) اینه که مال من خودکار رجستر میشه و نمیخواد که مسیر رو وارد کنید و همه چی اتوماتیکه و توضیحات کامل دادم و عکس راهنما داره
جالب و قشنگه شده دانلود کنید و نظرتونو بگید

موفق باشید

یا علی (ع)

setroyd
یک شنبه 28 اسفند 1390, 11:04 صبح
این رو میشه به صورت کد نوشت نیازی به این کارا نیست !!!!

MohammadGh2011
یک شنبه 28 اسفند 1390, 11:24 صبح
این رو میشه به صورت کد نوشت نیازی به این کارا نیست !!!!
سلام عليکم
من برنامه ي آقاي حق پرست رو نديدم فکر کنم سورسش رو نگذاشتند فقط به صورت EXE هستش.
امکان داره شما کدش رو قرار بده.

محسن واژدی
یک شنبه 28 اسفند 1390, 11:47 صبح
سلام عليکم
من برنامه ي آقاي حق پرست رو نديدم فکر کنم سورسش رو نگذاشتند فقط به صورت EXE هستش.
امکان داره شما کدش رو قرار بده.
سلام علیکم
کد خاصی ندارد، همانطور که اطلاع دارید توسط Regsvr32 فایل را ریجستری و با مراجعه به بخش Add-In آنرا به برنامه اضافه میکنیم

موفق باشید

AbbasVB
یک شنبه 28 اسفند 1390, 11:50 صبح
در ابتدا از همه ی دوستان غذر می خوام که نبودم تا به سوالات در با ره این موضوع پاسخ بدم
حالا بریم سر اصل مطلب

و در جواب شما : برنامه ی این دوست عزیز یه dll به نام VB6IDEMouseWheelAddin.dll در مسیر F:\Program Files\Microsoft Visual Studio\VB98 کپی کرده و رجستر میکند . فقط همین . کار خاصی نیست خیلی راحته

موفق باشیآقای حق پرست
این فقط نصف کاره
نصف کار ، کار با ریجستریه که شما اون رو کاملا از یاد بردید که برنامه خودتون هم این مشکل رو داشت یعنی وقتی که مقادیر ریجستری رو پاک کردم و برنامه ی شما رو اجرا کردم درست کار نکرد شما فقط قسمت اول رو انجام دادی

اینم برنامه کامل
فرقش با مال دوست عزیز AbbasVB (http://barnamenevis.org/member.php?205103-AbbasVB) اینه که مال من خودکار رجستر میشه و نمیخواد که مسیر رو وارد کنید و همه چی اتوماتیکه و توضیحات کامل دادم و عکس راهنما داره
جالب و قشنگه شده دانلود کنید و نظرتونو بگید
فرقش که خیله....
شما هم گیر دادید به قشنگی

من اول فایل exe رو برای دانلود گذاشتم تا ببینم نضر دوستان چیه چند ساعت اول که سری به سایت زدم
دیدم چند تا بیشتر باز دید نداشته و بدون پاسخ مونده پس بی خیالش شدم تا حالا که اومدم
اگه دوستان می خواهند سورسش هم می گذارم

در ضمن این یکی نیاز به هیچ تنظیمی ندارا فقط یک کلیک کافیه
اگر برنامه درست کار نکرد اون رو با حالت Run As Administratpr اجرا کنید

MohammadGh2011
یک شنبه 28 اسفند 1390, 11:58 صبح
سلام عليکم
جناب آقاي AbbasVB اگه امکانش هست لطفا سورسش رو هم بزاريد.

MohammadGh2011
یک شنبه 28 اسفند 1390, 12:01 عصر
سلام علیکم
کد خاصی ندارد، همانطور که اطلاع دارید توسط Regsvr32 فایل را ریجستری و با مراجعه به بخش Add-In آنرا به برنامه اضافه میکنیم

موفق باشید
ممنونم از پاسختون
ولي جناب آقاي واژدي RegSvr32 در ويندوز 7عمل نميکنه.اگه برنامه ي ايشون از regsvr32 استفاده کرده باشه چه طور در Win7 عمل کرده!

AbbasVB
یک شنبه 28 اسفند 1390, 12:18 عصر
خوب دوستان
ریجستر کردن در ویندوز 7 اجرا میشه باید برنامه رو به صورت مدیر سیستم اجرا کردRun As Administrator
به خاطر همین من از API استفاده کردم
در ضمن بگم که فایل اصلی برنامه که همان dll آن می باشد رو من ننوشتم من فقط طریقه استفادشو آسون کردم آقای واژدی هم لطف کردن و لینک اون رو قرار دادن
اینم سورس برنامه من

سید حمید حق پرست
یک شنبه 28 اسفند 1390, 15:33 عصر
در ابتدا از همه ی دوستان غذر می خوام که نبودم تا به سوالات در با ره این موضوع پاسخ بدم
حالا بریم سر اصل مطلب

آقای حق پرست
این فقط نصف کاره
نصف کار ، کار با ریجستریه که شما اون رو کاملا از یاد بردید که برنامه خودتون هم این مشکل رو داشت یعنی وقتی که مقادیر ریجستری رو پاک کردم و برنامه ی شما رو اجرا کردم درست کار نکرد شما فقط قسمت اول رو انجام دادی

فرقش که خیله....

من اول فایل exe رو برای دانلود گذاشتم تا ببینم نضر دوستان چیه چند ساعت اول که سری به سایت زدم
دیدم چند تا بیشتر باز دید نداشته و بدون پاسخ مونده پس بی خیالش شدم تا حالا که اومدم
اگه دوستان می خواهند سورسش هم می گذارم

در ضمن این یکی نیاز به هیچ تنظیمی ندارا فقط یک کلیک کافیه
اگر برنامه درست کار نکرد اون رو با حالت Run As Administratpr اجرا کنید

کدوم قسمتو انجام ندادم؟
درست کار میکنه . اول dll رو رجستر میکنه بعد دستور زیر را در رجستری انجام میده :
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\VBA\VBE\6.0\A ddins\VB6IDEMouseWheelAddin.Connect]
"FriendlyName"="MouseWheel Fix"
"CommandLineSafe"=dword:00000000
"LoadBehavior"=dword:00000000
;PASS DeVilS0PHT

فرقش که خیله....
اره فرقش خیله و بزرگترینش اینه که سورس شما خیلی زیاد شلوغ پلوغ کردید که برای بعضی از دوستان گنگه

مقادیر ریجستری رو پاک کردم و برنامه ی شما رو اجرا کردم درست کار نکرد
موفق باشیداتفاقا خیلی خوب کار میکنه .امروز صبح روی دو سیستم اداره اجرا کردم و بدون مشکل کار کرد.

انگار هزار مرحله داره که میگید فقط نصف کار رو انجام دادید .
فقط کافیه اون کد رو در رجستری انجام بده و dll رو رجستر کنه و تمام ولازم هم نیست که اونو در پوشه ویژال بیسیک کپی کنید
اصلا دلیلت منطقی نبود . بی مدرک قضاوت میکنی و بی خود میگی برنامه درست نیست . کار شاهکاری که نکردید

یا علی (ع)

سید حمید حق پرست
یک شنبه 28 اسفند 1390, 15:38 عصر
سورس برنامه من

موفق باشید

یا علی (ع)