نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: آیا از ID یک Session میتوان بعنوان کلید خصوصی بدون تکرار در بانک استفاده کرد؟(datasnap)

کاربر دائمی آواتار hp1361
    محل زندگی
    تهران

آیا از ID یک Session میتوان بعنوان کلید خصوصی بدون تکرار در بانک استفاده کرد؟(datasnap)

سلام دوستان

من درحال نوشتن یک برنامه کلاینت سروری با datasnap هستم.خواستم بدونم آیا میشه ID یک Session و که یک عدده بعنوان کلید خصوصی بدون تکرار در بانک ذخیره کرد که با اون بین جدولها ارتباط برقرار کنم؟

سوال من اینه که آیا این عدد بعد از مدتی تکراری نخواهد شد؟

ممنون

نقل قول: آیا از ID یک Session میتوان بعنوان کلید خصوصی بدون تکرار در بانک استفاده کرد؟(datasnap)

اگر منظورتون همون شناسه GUID باشد با اطمینان کامل می توان از آن به عنوان یک شناسه یکتا استفاده کرد.

نقل قول: آیا از ID یک Session میتوان بعنوان کلید خصوصی بدون تکرار در بانک استفاده کرد؟(datasnap)

سلام.
    همونطور که دوستمون اشاره کرد GUID با ضریب بسیار بالایی (یک بر روی 2 به توان 128) قابل اطمینان هست.
    برای سریع تر شدن ارتباط جداول توصیه می کنم از یک فیلد عددی (Identity (AutoNumber in Access استفاده کنید و اون کد رو در فیلد دیگه ای ذخیره کنید (کلید کاندید).
    اما بدون این داستان هم راه درست هست.
    توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840
    پایگاه داده، تیونینگ، طراحی و پیاده سازی ..

کاربر دائمی آواتار hp1361
    محل زندگی
    تهران

سلام

با تشکر از دوستان بابت پاسخگویی

منظور من Session.ID بود که بعد از تولید چند رکورد موجه شدم تکرار در تولیدش وجود داره!GUID هم که نمی دونم کجاشه!

خودم به این نتیجه رسیدم که یک فیلد کلید Autonumber درست کنم و ازش استفاده کنم که دوست عزیز You-See هم همین پیشنهاد رو دادن و فعلا کارم راه افتاده

بازم ممنون

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 01 اسفند 1390, 01:58 صبح
  2. سوال: آیا توی XML برای ایجاد تگها و خصلتهای HTML باید از روش خاصی استفاده کرد؟
    نوشته شده توسط i-php-i در بخش XML و کاربرد آن
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 03 اردیبهشت 1390, 02:30 صبح
  3. پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 16 اسفند 1388, 11:38 صبح
  4. چگونه میتوان با sql لیستی بدون تکرار بدست اورد
    نوشته شده توسط masoode در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 10
    آخرین پست: دوشنبه 28 دی 1383, 08:56 صبح
  5. چگونه میتوان صفحه کلید را hook کرد؟
    نوشته شده توسط saeed_programer در بخش C#‎‎
    پاسخ: 4