نمایش نتایج 1 تا 40 از 46

نام تاپیک: درخواست راهکار

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر دائمی آواتار eb_1345
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: درخواست راهکار

در نمونه اصلاح شده ضمیمه یک فرم جدید برای کنترل وام به تفکیک پرسنل ایجاد و هر دو فرم را در کنترل تب قرار داده ام
    ضمنا در این نمونه اگر چنانچه مبلغ جمع اقساط کسر شده فردی از مبلغ اصل وام وی بیشتر باشد مبلغ باقیمانده با رنگ قرمز و در داخل پرانتز نمایش داده میشود . من برای نمونه و تست این حالت بصورت دستی جمع اقساط وام یکی از افراد را تغییر دادم . نتیجه در لیست تجمیعی تب اول مشاهده بفرمائید!
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله eb_1345 : جمعه 07 اردیبهشت 1403 در 10:49 صبح

[QUOTE=eb_1345;2468063]در نمونه اصلاح شده ضمیمه یک فرم جدید برای کنترل وام به تفکیک پرسنل ایجاد و هر دو فرم را در کنترل تب قرار داده ام
    ضمنا در این نمونه اگر چنانچه مبلغ جمع اقساط کسر شده فردی از مبلغ اصل وام وی بیشتر باشد مبلغ باقیمانده با رنگ قرمز و در داخل پرانتز نمایش داده میشود . من برای نمونه و تست این حالت بصورت دستی جمع اقساط وام یکی از افراد را تغییر دادم . نتیجه در لیست تجمیعی تب اول مشاهده بفرمائید![/QU ممنونم

جناب ابی1345 بسیار از شما سپاسگزارم ازوقتی که گداشتید خیلی محبت کردید

اول قابلیت خیلی خوبی که گداشتید در فرم اصلی که البته فعال نیست کلیلک کردن روی هر فرد و نمایش وضعیتش
    دوم اینکه در اطلاعات تفکیک شده همان فرم فیلد باقیمانده همه ماهها یکسان است مثلا مسعود

در شیت فایل اکسل عمدا مواردی را گذاشتم مثلا عباسعلی در یکی از شیت ها نیست یعنی که در ان ماه از او قسط کسر نشده و یا افرادی را اضافه کردم . اکنون از برنامه را خواسته میشود مثلا شیت این ماه با ماه قبل چ افرادی قسط کسر نشده و همجنین اگر کسی هنوز قسطش صفر نشده و ازاو امورمالی قسط کم نکرده با ماهها ی قبل بررسی شود هرماه نشان داده شود

انچه از برنامه مدنظز است شیتها را همه ماهه مقایسه با ماههای قبل کند

کاربر دائمی آواتار eb_1345
    محل زندگی
    تهران

سلام
    وقت بخیر !

نقل قول نوشته شده توسط rezekh مشاهده تاپیک
    اول قابلیت خیلی خوبی که گداشتید در فرم اصلی که البته فعال نیست کلیلک کردن روی هر فرد و نمایش وضعیتش
    قابلیت مشاهده تب وضعیت وام به تفکیک کد پرسنلی فعال است و مشکلی ندارد و با دابل کلیک بر روی سطر مورد نظر جزئیات وضعیت وام کد مربوطه نمایش داده میشود.

در شیت فایل اکسل عمدا مواردی را گذاشتم مثلا عباسعلی در یکی از شیت ها نیست یعنی که در ان ماه از او قسط کسر نشده و یا افرادی را اضافه کردم . اکنون از برنامه را خواسته میشود مثلا شیت این ماه با ماه قبل چ افرادی قسط کسر نشده و همجنین اگر کسی هنوز قسطش صفر نشده و ازاو امورمالی قسط کم نکرده با ماهها ی قبل بررسی شود هرماه نشان داده شود
    همانطور که قبلاً هم عرض کردم اگر میخواهی وضعیت وام افراد را از طریق اکسس کنترل نمائید باید لیست هر ماه در یک فایل جداگانه تهیه کنی و شماره ماه و سال مربوطه را بعنوان نام آن فایل در نظر بگیری . بکار بردن شماره ماه و سال فایل باعث میشودکه اگر اشتباهاً اطلاعات لیست یک ماه را که قبلاً به جدول اکسس اضافه کرده ای دوباره اضافه کنی با پیغام «طلاعات فايل انتخاب شده قبلاً اضافه گرده است» مواجه خواهی شد و از اضافه شدن مجدد اطلاعات خودداری میشود .
    اگر جدا کردن اطلاعات هر شیت و قرار دادن آن در یک فایل جداگانه براتون مقدور نمی باشد بهتر است بی خیال کنترل اطلاعات در محیط اکسس شوید و اطلاعات را در همان فایل اکسل کنترل نمائید ! همانطور که قبلاً اشاره کردم در خود اکسل این کار انجام شدنیست .
    اضافه کردن اطلاعات شیت های مختلف یک فایل اکسل به داخل جدول اکسس شدنی است ولی کار راحتی هم نیست . ضمن اینکه بلحاظ فارسی بودن نام شیت ها ارسال اطلاعات به احتمال زیاد با مشکل مواجه میشود.
    در نمونه جدید تر من سه لیست وام برای سه ماه تهیه کرده ام در لیست اول 140301.xls که بعنوان لیست اولین ماه در نظر گرفته شده است نام 3 نفر درج شده . در این لیست اصل و اقساط وام هر 3 نفر مثل هم می باشد . در لیست دوم 140302.xls هم همان 3 نفر درج شده اما به قسط وام نفر دوم 10000 اضافه شده که این اضافه پرداختی بعنوان بستانکار در فرم اکسس قابل نمایش می باشد . در لیست سوم 140303.xls علاوه بر 3 نفر قبل 1 نفر جدید با اصل و قسط وام بیشتر اضافه شده . در لیست ماه سوم قسط وام نفر سوم کسر نشده که این مورد هم بعنوان مغایرت بدهکار در اطلاعات کلی (تجمیعی) و جزئی وام افراد قابل مشاهده می باشد.
    ضمناً فیلمی از نحوه ایمپورت کردن اطلاعات به داخل فایل اکسس و مشاهده اطلاعات کلی و جزئی وام افراد مطابق توضیحاتی که ارائه شد تهیه کرده ام که میتونی از لینک زیر این فیلم را دانلود نمائید .

https://s31.picofile.com/file/847478...olVam.mp4.html
    آخرین ویرایش به وسیله eb_1345 : یک شنبه 09 اردیبهشت 1403 در 10:33 صبح

[QUOTE=eb_1345;2468094]سلام
    وقت بخیر !

قابلیت مشاهده تب وضعیت وام به تفکیک کد پرسنلی فعال است و مشکلی ندارد و با دابل کلیک بر روی سطر مورد نظر جزئیات وضعیت وام کد مربوطه نمایش داده میشود.

ممنونم

اگر جدا کردن اطلاعات هر شیت و قرار دادن آن در یک فایل جداگانه براتون مقدور نمی باشد با این موضوع مشکل ندارم

اضافه کردن اطلاعات شیت های مختلف یک فایل اکسل به داخل جدول اکسس شدنی است ولی کار راحتی هم نیست . ضمن اینکه بلحاظ فارسی بودن نام شیت ها ارسال اطلاعات به احتمال زیاد با مشکل مواجه میشود.
    در نمونه جدید تر من سه لیست وام برای سه ماه تهیه کرده ام جناب ابی 1345 ممنون از راهنمایتون در خصوص محاسبات ستونهای اقساط ویا مبالغ مشکلی وجود ندارد چون حسابداری کنترل میکند .وام پرداختی براساس مبلغ وام و تعداد قسط تعیین مبلغ قسط میشود . کنترل مدنظر که شما را بزحمت انداختم درمورد جاافتادن افراد شیت جدید با مثلا شیت قبلی و یا شیت های قبلی است ( شیت منظور فایل است) یک ماه یا چند ماه
    حالا یک سوال در جدولی که شیتهای هر ماه اضافه میشود منظور جدول tbmainex.. است آیا نمیشود بررسی شود مثلا کدامیک از افرادی که مثلا در اردیبهشت بوده اند و مانده وامشان صفر نشده در خرداد نیست و در مقایسه با ماهها بعد نیز همین کار ادامه بدهد . ببخشید که نمیدونم کامل توضیح دهم شما حتما راهکارهای بهتری را میشناسید

[QUOTE=rezekh;2468251]
    نقل قول نوشته شده توسط eb_1345 مشاهده تاپیک
    سلام
    وقت بخیر !

ممنونم

اگر جدا کردن اطلاعات هر شیت و قرار دادن آن در یک فایل جداگانه براتون مقدور نمی باشد با این موضوع مشکل ندارم

در نمونه جدید تر من سه لیست وام برای سه ماه تهیه کرده ام جناب ابی 1345 ممنون از راهنمایتون در خصوص محاسبات ستونهای اقساط ویا مبالغ مشکلی وجود ندارد چون حسابداری کنترل میکند .وام پرداختی براساس مبلغ وام و تعداد قسط تعیین مبلغ قسط میشود . کنترل مدنظر که شما را بزحمت انداختم درمورد جاافتادن افراد شیت جدید با مثلا شیت قبلی و یا شیت های قبلی است ( شیت منظور فایل است) یک ماه یا چند ماه
    حالا یک سوال در جدولی که شیتهای هر ماه اضافه میشود منظور جدول tbmainex.. است آیا نمیشود بررسی شود مثلا کدامیک از افرادی که مثلا در اردیبهشت بوده اند و مانده وامشان صفر نشده در خرداد نیست و در مقایسه با ماهها بعد نیز همین کار ادامه بدهد .
    من به فایل ضمیمه ستون تفاضل دوستون را اضافه کردم تا تعداد ماههای پرداخت قسط مشخص شود شاید کمکی کند
    ببخشید که نمیدونم کامل توضیح دهم شما حتما راهکارهای بهتری را میشناسید

[QUOTE=rezekh;2468263][QUOTE=rezekh;2468251]
    با سلام برنامه را در محل کارم اجرا کردم
    ارور زیر را داد اکسس 2010 روی ویندوز7 است آیا باید افیس عوض کنم
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

[QUOTE=rezekh;2468363][QUOTE=rezekh;2468263]

با سلام برنامه را در محل کارم اجرا کردم

ارور زیر را داد اکسس 2010 روی ویندوز7 است آیا باید افیس عوض کنم

باعرض سلام مجدد
    استاد عزیز این ارور باعث شده مهمترین قسمت برنامه یعنی بارگذاری اکسل انجام نشود اکسس 2013 هم نصب کردم باز مشکل حل نشده لطفا راهنمایی کنید

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 13
    آخرین پست: دوشنبه 12 آبان 1399, 13:00 عصر
  2. پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 06 فروردین 1396, 09:01 صبح
  3. پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 31 مرداد 1393, 10:12 صبح
  4. پاسخ: 7
    آخرین پست: سه شنبه 28 آذر 1391, 13:48 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید